در ارتباط باشید:
info@kalatahvieh.ir
تلفن: 09128001264 , 021-22854828

درزگیر های عایقی و آلومینیومی

درزگیر عایقی و نوار درزگیر  آلومینیومی

این نوع درزگیر از جنس خود عایق می باشد و جهت پوشش محل اتصال عایق های الاستومری ، با توجه به نیاز مشتری در ضخامت ها و عرض های مختلف قابل عرضه می باشد این نوارها سطوح کاملا ضد نشت ایجاد می کنند و باعث استحکام بخشیدن به عایق الاستومری می شود

نوار درزگیر آلومینیمی در دو نوع ساده ومسلح قابل عرضه می باشد که نوع مسلح آن ازجنس فایبرگلاس بوده ودارای استحکام بالاتری است و برای درزگیری کانال ها و عایق های با روکش آلومینیوم مورد استفاده قرار می گیرد.

 

الف- نوار درزبندی عایق الاستومریک : 

بعد از نصب و چسباندن عایق الاستومریک بر روی سطوح مورد نظر،برای اتمام کار و پوشاندنِ درزهای نقاط اتصال که بصورت لب به لب به هم متصل شده اند نیاز به نوار درزگیر عایق الاستومریک می باشد.  

استفاده از نوار درزگیر عایق الاستومریک باعث جلوگیری از هدررفت و اتلاف انرژی که از درزهای باقیمانده از عملیات عایق کاری باقیمانده است می شود. 

نوار درزگیر عایق الاستومریک بصورت رولی و در طول ۱۰ متر تولید می گردد. 

ضخامت نوار درزگیر عایق الاستومریک در حد ۳میلیمتر می باشد. 

لازم به ذکر است نوار درزگیر عایق الاستومریک در انواع ساده، نخدار (مسلح) و فویل دار(آلومینیومی) قابل تولید و مصرف می باشد. 

نوار درزگیر عایق الاستومریک برای پوشش درزِ هر دو نوع عایق رولی و لوله ای امکانِ کاربرد دارد. 

از جمله مزایای نوار درزگیر عایق الاستومریک ،همجنس بودنِ آن با خودِ عایق الاستومریک می باشد.این مزیت هم باعث افزایش راندمان در صرفه جویی از انرژی می باشد و هم در زیبایی و تناسب نمای نقطه ی اتصال با کلِ ساختار عایق الاستومریک موثر می باشد. 

خصوصیتِ ضد حریق یودنِ نوار درزگیر عایق الاستومریک آنرا در برابر محصولات مشابه از قبیل نوار درزگیر برزنتی و نوار درزگیر آلومینیومی، بارزتر می نماید. 

نوار درزگیر عایق الاستومریک مقاومت خوبی در برابر برودت و حرارت داشته و بازه ی مقاومت دماییِ آن بین ۲۰۰- تا ۱۵۰+ درجه سانتیگراد می باشد. 

استحکام و پایداریِ نوار درزگیر عایق الاستومریک نیز جزو خصوصیات مثبت آن به شمار می آید بطوریکه این قوام باعث جلوگیری از هرگونه پارگی و گسستگی می شود. 

به صراحت می توان اذعان نمود ویژگیِ ضدآب بودنِ عایق الاستومریک ،باعث ممانعتِ هرگونه تعرق در اطراف نوار درزگیر عایق الاستومریک و روی درزهای نقاط اتصال می گردد.این ویژگی با جلوگیری از رسیدن آب و رطوبت به بدنه ی اصلیِ تاسیساتی که عایق الاستومریک روی آن نصب شده،باعث افزایش طول عمر مفید تجهیزات( مثلِ خودِ لوله ها و کانالها)می گردد. 

ضریب هدایت و انتقال دمای نوار درزگیر عایق الاستومریک از خود بسیار پایین بوده و نقش حفاظت دمایی از تاسیسات را به عهده دارد. 

دوستدارِ محیط زیست بودنِ نوار درزگیر عایق الاستومریک  آنرا نسبت به دیگر نوارهای درزگیر شاخص تر نموده است. 

با استفاده از نوار درزگیر عایق الاستومریک ،نواحیِ اتصال عایق الاستومریک از هرگونه پارگی،ریش شدن و خوردگی در امان بماند. 

عرض های نوار درزگیر عایق الاستومریک ۳ و ۵ سانتی متر می باشد. 

طول هر رول درزگیر عایق الاستومریک نیز ۱۰ متر می باشد. 

 

 

نوارچسب(تیپ) درزگیر آلومینیومیِ جهت عایق الاستومریک: 

این نوار چسب آلومینیومی برای درزبندی و حتی آببندی و هوابندی درزهای اتصال(از جمله درزهای اتصال عایق الاستومریک) به وفور به کار می رود. 

ساختار نوار درزگیر الومینیومیِ عایق الاستومریک از فویل آلومینیوم مجهز به آستری که باعث تقویت نوار درزگیر می گردد،تشکیل شده است. 

جنس مواد چسبیِ نوار درزگیر آلومینیومیِ عایق الاستومریک ،از نوع چسب پایه رزین بوده و میزان چسبناکیِ ان بسیار بالا می باشد. 

نوار چسب آلومینیومیِ عایق الاستومریک بصورت رولی و در طول های ۲۵ و ۵۰ یار تولید و به بازارمصرف عرضه می گردد. 

عرض های استاندارد و موجود در بازار مربوط به این نوارچسب عایق الاستومریک ۵-۷و ۱۵ سانتیمتر می باشد،اما محدودیتی در تولید و ارایه ی رولهای این نوع نوارچسب عایق الاستومریک وجود نداشته و به هر میزان که کارفرما یا پشتری سفارش دهد قابل تولید و عرضه می باشد. 

جنس نوارچسب آلومینیومیِ عایق الاستومریک دارای دوام و استحکام خوبی می باشد.با توجه به این ویژگی،می توان به حُسنِ دیگرِ آن اشاره نمود که علیرغم محکم بودنِ چسب و چسبندگیِ بالا،در هر مقطعی که نیاز به چسباندنِ نوارچسب،رفع گردید به راحتی می توان آنرا با دست برش داد و نیازی به کاتر یا قیچی وجود ندارد. 

جنس نوارچسب درزگیر آلومینیومی عایق الاستومریک ،هم از فویل آلومینیوم ساده(غیرمسلح) و هم از فویل آلومینیوم نخدار(مسلح) قابل تولید می باشد. بدیهی است عمرمفید و دوام نوار چسب آلومینیومیِ نخدار(مسلح) بیشتر و بالاتر از نوعِ ساده ی آن می باشد. 

چسبندگیِ بالای چسبِ نواردرزگیر آلومینیومیِ عایق الاستومریک ،باعث می شود،درزهای نقاط اتصال از نفوذ آب باران و برف و دیگر عوامل فرسایشی از قبیل سرما و گرما در امان مانده و طول عمر عایق الاستومریک بر روی سطحِ مورد مصرف به مراتب بالاتر رود. 

شایان ذکر است از نوار درزگیر آلومینیومی،علاوه بر درزبندیِ عایق الاستومریک در درزبندیِ جاهاییکه با عایق پشم شیشه و پشم سنگ عایق شده اند و همچنین درفواصلِ اتصالیِ فایبر گلاس ها و نیز در ساختار و گوشه های کانال های پیش عایقِ پلی اورتان استفاده می گردد. 

رطوبت،برودت و حرارت لوله های سرد و گرمِ موتورخانه ها پس از اجرای عایق الاستومریک و درزبندی با نوار چسب آلومینیومی تاثیری در افت کیفیتِ این نوار درزگیر ندارد. 

نوار درزگیر آلومینیومیِ عایق الاستومریک ،علاوه بر سیستم هایی که با عایق الاستومریک عایق بندی شده اند در صنایع دیگری مثلِ خودروسازی، مخابرات،برق،الکترونیک و دیگر صنایع مرتبط با ساختمان سازی نیز کاربرد دارد.

 

درباره ما

شرکت فرا عایق مرجع تخصصی نقد و بررسی و فروش اینترنتی محصولات عایقی در ایران است. شرکت فرا عایق با داشتن تولیدات مختلفی از جمله فوم پلی اتیلن و ، داشتن نمایندگی های رسمی آماده ارائه انواع خدمات و محصولات به مصرف کنندگان محترم است.

بیشتر بدانید

نظرسنجی

کیفیت سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
تماس با ما
09128001264 
021-22854828
Faraayegh@gmail.com    
تمام حقوق این وبسایت متعلق به فراعایق میباشد.